Bloček

Úrokové náklady úvěru (přeplacení) - měsíční anuitní splácení

přidáno: 20. 2. 2013 2:53, autor: Václav Stárka   [ aktualizováno 20. 2. 2013 22:50 ]

Po stažení lze v tabulce měnit částku úvěru, dobu splácení a úrok. Tabulku lze stáhnout na adrese:


Rozlišení obrázku vkládaného do e-mailu Outlooku 2003

přidáno: 30. 5. 2012 4:36, autor: Václav Stárka   [ Aktualizováno 23. 10. 2012 2:38 uživatelem Václav Stárka ]

Pro zabránění převzorkování (resize) obrázku při vložení do těla e-mailové zprávy MS Outlooku 2003  je třeba mít obrázek v rozlišení:


96 pixelů na palec (DPI)

(37,795 px na 1 cm)

Zápis masky IP adresy lomítkem

přidáno: 6. 2. 2012 10:16, autor: Václav Stárka   [ aktualizováno 7. 2. 2012 8:48 ]

 maska
 zápis za lomítkem
 255.255.255.255  32
 255.255.255.252  30
 255.255.255.248 29
 255.255.255.240  28
 255.255.255.224  27
 255.255.255.192  26
 255.255.255.128  25
 255.255.255.0  24
 255.255.0.0  16

Testování diakritiky

přidáno: 7. 1. 2012 4:50, autor: Václav Stárka


Příšerně žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy.


PŘÍŠERNĚ ŽLUŤOUČKÝ KŮŇ ÚPĚL ĎÁBELSKÉ ÓDY.

Oblíbené doplňky Firefox

přidáno: 26. 10. 2011 10:47, autor: Václav Stárka   [ aktualizováno 27. 12. 2011 7:33 ]

Seznam oblíbených doplňků Firefoxu:

BabelFish Translation - malé šikovné rozhraní pro GoogleTranslator
DownloadHelper - stahování videí (konverze) - ↓FF
DownThemAll! - stahovací manager - ↓FF
Firebug - ladění www a javascriptu - ↓FF
FlashBlock - blokátor flashe - ↓FF
Memory Restart - zobrazuje obsazenou paměť a umí restartovat FF - ↓FF
SEO Profesionál Toolbar - pro české prostředí nejlepší a jednoduchý SEO nástroj - ↓FF
Text Link - z neklikacího odkazu vyrobí klikací - ↓FF
Web Developer - analýza a ladění www stránky - ↓FF

A dost! I tak už je jich hodně.

Optické rozvody - poznámky

přidáno: 1. 3. 2011 0:29, autor: Václav Stárka   [ Aktualizováno 16. 9. 2015 23:57 uživatelem Václav Stárka ]

V praxi se setkávám s:

Single-mode

Optický patch panel Single-Mode, spoje páteřní sítě, městský rozvod, do 10 km
Single-mod = SM - dlouhé trasy (spoje budov v rámci města)
Kabely číslování: 2 × 09/125 (µm), barva kabelů žlutá
Konektory v rozvaděčích nejčastěji "hranaté" (často modré) = SC [square, standard connector], dále ST a LC (pro SFP moduly - Mini-GBIC)
Příklad převodníků:
RUBY GE-C301SC.S10, SC, SM, 1310 nm, 10 km
Allied Telesyn AT-MC1005/1, SC, SM, 1310 nm, 10 km

Multi-mode

Optický patch panel Multi-Mode, spoje sítě v rámci budovy
Multi-mod = MM - krátké trasy (rozvody uvnitř budov)
Kabely číslování: 2 × 62,5 / 125 (µm) nebo 2 × 50 / 125 (µm), barva kabelů oranžová
Konektory v rozvaděčích nejčastěji "kulaté" = ST [straight tip] i SC, dále LC (pro SFP moduly - Mini-GBIC)
Příklad převodníků:
RUBY GE-C301SC, SC, MM, 850 nm, 220 m
Level one GVT-4001, SC, MM, 850 nm, 550 m (50 - 62,5 / 125 µm)
Repotec RP-110TMT, ST, MM

Zabroušení kontaktní plochy PC a APC

PC - kolmá - modrý konektor
APC - šikmá - zelený konektor (lepší)
- nelze vzájemně kombinovat PC a APC

Odkazy

Switch Alcatel-Lucent OmniSwitch 6850-U24X s MM moduly SFP (Mini-GBIC) - centrální switch 13patrové budovy cca 600 přípojů


Klávesové zkratky Firefox

přidáno: 13. 2. 2011 1:47, autor: Václav Stárka   [ Aktualizováno 7. 3. 2011 0:38 uživatelem Václav Stárka ]


I jen pár úspšně zapamatovaných klávesových zkratek výrazně zefektivní práci s prohlížečem Firefox. Mezi nejužitečnější pokládám:

Backspace

Zpět
Alt + Home

Domů
Ctrl+ R (F5)

Obnovit
Esc

Zastavit načítání a běh událostí stránky
Ctrl + L (F6)

Adresní řádek
Ctrl + W

Zavření záložky
Ctrl + Shitf + T

Opětovné otevření zavřené záložky
Ctrl + F

Najít
Ctrl + G (Enter)

Najít další
Alt + Enter

Otevřít adresu v novém panelu
Ctrl + J

Správce stahování
Ctrl + K

Vyhledávací políčko "na webu"
Ctrl + E

Vyhledávací políčko "na webu"


Více na support.mozilla.com...

1-7 of 7